Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Jan, 2023

Legia może już liczyć tylko na cud?

Legia może już liczyć tylko na cud?

Prasa komentując niedzielny mecz Wisły z Legią zwraca uwagę na słabą grę warszawian i gol Marcelo, który może dać tytuł klubowi z Krakowa. "Przegląd Sportowy" zauważa, że Legia szybko straciła inicjatywę. "Wisła natomiast rozkręcała się z minuty na minutę. Zaczęła dominować w linii środkowej i wygrywać pojedynki przed "16" rywali. " pisze gazeta. Przy golu dla Wisły doskonale w polu karnym znalazł się Marcelo. "Brazylijczyk na 10 metrze zachował się niczym rasowy snajper i pewnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie".

"Tylko cud da Legii mistrzostwo" pisze "Polska". "Wisła udowodniła wczoraj, że jest od Legii drużyną dojrzalszą. Niewiele, ale jednak dojrzalszą, bo potrafiła wykorzystać jedną decydującą sytuację." pisze gazeta. "Warszawianie mieli szanse wymarzone. Stworzyli sytuacje, które Chinyamie będą się śnić jeszcze długo. Raz zabrakło centymetrów, innym razem napastnik z Zimbabwe skiksował, bedąc cztery metry przed bramką Mariusza Pawełka, a wypełnione po brzegi trybuny krakowskiego stadionu zgodnie mruknęły "uff".

"Rzeczpospolita" zauważa, że nerwowo było i na ławkach rezerwowych i na trybunach. "Jan Urban rozkładał ręce po nieudanych akcjach swoich piłkarzy, a Maciej Skorża kontestował decyzje sędziego, pokazując że już dawno przestał być spokojnmym trenerem". Na trybunach było mniej sportowo. "Rzadko się zdarza, żeby cały stadion skandował wulgarne hasła przeciw druzynie gości, z prośbą do piłkarzy o dobicie warszawskiej k...".

"Mecz życia Marcelo" zatytułował swoją relację "Super Express". "W obronie był bezbłedny, a i w ataku nie zawiódł, strzelając trzecią bramkę w tym sezonie. O wiele gorzej od Marcelo wypadli najlepsi strzelcy ligi - Paweł Brożek i Takesure Chinyama. Zwłaszcza ten drugi spisał się fatalnie, psując dwie stuprocentowe sytuacje i doprowadzając kolegów do szału".