Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Legia leci dzisiaj do Doniecka

Legia leci dzisiaj do Doniecka

We wtorek o 13.00 ekipa Legii Warszawa uda się do Doniecka na mecz trzeciej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów z Szachtarem. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 18.30 czasu polskiego. Stawką rywalizacji z mistrzem Ukrainy będzie awans do fazy grupowej LM.

W Doniecku mistrzowie Polski zameldują się we wtorek po południu, a w wieczorem podczas oficjalnego treningu zapoznają się z murawą na stadionie Szachtara.
Trener Dariusz Wdowczyk ogłosił przed meczem całkowitą ciszę informacyjną. W poniedziałek piłkarze przed południem odbyli trening na własnym obiekcie, ale nie byli dostępni dla przedstawicieli mediów. Wyłączone mieli także telefony komórkowe. Wiadomo, że w kadrze na mecz z Szchatrem znajdą się leczący ostatnio kontuzje Grzegorz Bronowicki i Marcin Burkhardt.

Jedyną noc na Ukrainie legioniści spędzą w ekskluzywnym hotelu Donbass Palace w centrum miasta. Budynek powstał w 1938 roku, ale dwa lata temu przeszedł kapitalny remont i przywrócono mu dawną świetność - stał się pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Doniecku.

Do kraju warszawianie wrócą tuż po meczu i w Polsce spodziewani są około godziny 1.00 w nocy ze środy na czwartek.

Po raz ostatni Legia Warszawa w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów grała w 2002 roku, a jej rywalem była słynna FC Barcelona. Mistrzowie Polski przegrali oba spotkania - u siebie 0:1, a na wyjeździe 0:3. O tych meczach z obecnych zawodników Legii pamiętają Wojciech Szala, Tomasz Kiełbowicz i Serb Aleksandar Vuković. Z kolei Marek Jóźwiak i Jacek Zieliński pracują w sztabie szkoleniowym drużyny.

Do fazy grupowej Ligi Mistrzów legioniści zakwalifikowali się tylko raz - w sezonie 1995/96, eliminując w decydującej rundzie kwalifikacji IFK Goeteborg. Później dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek i odpadli po dwumeczu z Panathinaikosem Ateny.