Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 04 Dec, 2023

Legia już trenuje w Hiszpanii

Legia już trenuje w Hiszpanii

Dziś piłkarze Legii rozegrają pierwszy sparing podczas zgrupowania w Hiszpanii. Ich przeciwnikiem będzie Austria Wiedeń, najbardziej niewygodny dla mistrzów Polski europejski zespół.

Austria Wiedeń dwukrotnie stanęła Legii na drodze w awansie do fazy grupowej Pucharu UEFA. Obie konfrontacje zakończyły się dla Legii niepomyślnie. W sezonie 2003/2004 prowadzeni jeszcze przez Dariusza Kubickiego legioniści przegrali w Wiedniu 0:1. W spotkaniu rewanżowym w Warszawie było jeszcze gorzej. Legia przegrała na własnym stadionie 1:3 (pięknego gola strzelił za to Marcin Smoliński).

Minionej jesieni stołeczni piłkarze ponownie stanęli przed szansą pokonania austriackiego zespołu. W pierwszym spotkaniu zremisowali z rywalami 1:1 (bramka kontuzjowanego aktualnie Juniora), a w Wiedniu przegrali 0:1 i odpadli z dalszej rywalizacji.

W środę będą mieli szansę na rewanż. Mecz rozpocznie się o godzinie 16. W związku z tym piłkarze będą mieli tego dnia tylko jeden trening. Także dzień po meczu poranny trening będzie znacznie lżejszy od normalnych zajęć. Po kolacji sztab trenerski omówi z piłkarzami sparing.

W odróżnieniu od poprzednich zgrupowań (w Mrągowie i na Cyprze) piłkarzy omijają długie podróże w trakcie trwania obozu. Wszystkie treningi odbywać się będą na obiektach położonych tuż obok hotelu. Tam też rozegrane zostaną dwa pierwsze sparingi. Ostatnie ze spotkań kontrolnych, z czeską Spartą Praga, odbędzie się we wtorek 20 lutego - ten mecz odbędzie się około 25 kilometrów od hotelu legionistów.

Jak trenują legioniści

Wtorek był pierwszym dniem treningów warszawskiej Legii podczas obozu w hiszpańskiej Andaluzji. Mistrzowie Polski mają - podobnie jak podczas poprzednich zgrupowań - zaplanowane dwa treningi dziennie. Będzie to wyglądać nieco inaczej tylko w dniu i dzień po meczu.

Plan dnia mistrzów Polski:

8.00 Pobudka

8.30 Śniadanie

10.30 - 12.30 Pierwszy trening

13.00 Obiad

16.30 - 18.30 Drugi trening

19.00 Kolacja