Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Legia gra sparing z ŁKS Łomża

W sobotę o godz. 14 na stadionie przy Łazienkowskiej piłkarze Legii zagrają towarzysko z beniaminkiem II ligi ŁKS Łomża. W poniedziałek odlatują na zgrupowanie do Francji. Na organizację dzisiejszego meczu klub dostał warunkową zgodę od policji i władz miasta

Po wydarzeniach, do jakich doszło po zakończeniu ostatniego meczu sezonu z Wisłą Kraków, gdy kibice w nie zawsze odpowiedni sposób świętowali mistrzostwo kraju, władze chciały zamknąć stadion. Klub interweniował i dlatego pozwolono rozegrać towarzyski mecz z Celtikiem Glasgow (w ostatni wtorek). Na dzisiejsze spotkanie pozwolono wpuścić ograniczoną liczbę kibiców. Dlatego klub zdecydował się wydać tylko 900 wejściówek, za to bezpłatnych (do kas należy się zgłaszać z dokumentem potwierdzającym tożsamość). Stowarzyszenie Kibiców Legii wystosowało do kibiców apel, aby ci, dla których wejściówek zabraknie, nie próbowali dostać się na stadion siłą. Będzie to bowiem tylko ze szkodą dla klubu.

W dzisiejszym meczu w drużynie Legii nie zagra już Veselin Djoković, który od czwartku jest zawodnikiem Korony Kielce. Po znanych wszystkim kłopotach związanych z ucieczką Moussy Ouattary wypożyczeniem Jakuba Rzeźniczaka do Widzewa Łódź i rozwiązaniem kontraktu z Marcinem Rosłoniem oraz kontuzjami Dicksona Choto, Tomasza Kiełbowicza i Edsona (Brazylijczyk nie poleci na zgrupowanie do Francji, ponieważ nie miałby tam odpowiednich warunków do rehabilitacji skręconego stawu skokowego) Legia ma kłopot z obrońcami. Z zawodników mających w tej chwili realną szansę na grę w pierwszym składzie z defensorów Dariuszowi Wdowczykowi zostali w tej chwili tylko Wojciech Szala, Grzegorz Bronowicki oraz Brazylijczyk Hugo Alcantara, którego możliwości wciąż nie do końca jeszcze są rozpoznane. Dziś nie powinno być większego kłopotu, tym bardziej że trener Wdowczyk na mecze ze słabszymi przeciwnikami w trakcie sezonu przewidział i tak wariant gry z trzema obrońcami. W niedalekiej przyszłości kłopot jednak może się pojawić. Za niecały miesiąc początek sezonu.