Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 02 Feb, 2023

Legia domaga się transmisji w otwartym kanale

Legia domaga się transmisji w otwartym kanale

Czwartkowy mecz Legii z PSV Eindhoven pokaże Polsat Futbol. Władze warszawskiego klubu domagają się transmisji w otwartym kanale powołując się na Ustawę o radiofonii i telewizji. Leszek Miklas, wiceprezes Legii Warszawa przesłał we wtorek do Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat Mariana Kmity pismo.

"Zdajemy sobie sprawę z uwarunkowań biznesowych, nie jesteśmy władni by kreować Państwa strategię działań, nie mniej jednak według naszej wiedzy, obowiązek pokazywania meczów polskich drużyn w rozgrywkach pucharów europejskich wynika z przepisów Ustawy o radiofonii i telewizji (art. 20b)." - napisał Miklas w liście do Kmity.

Art. 20b Ustawy nakłada na nadawcę programu telewizyjnego obowiązek pokazywania "ważnego wydarzenia" sportowego w otwartym kanale. W Ustawie enumeratywnie zostały wyliczone imprezy sportowe, które uważane są za "ważne wydarzenie" - do nich zalicza się mecze z udziałem krajowych drużyn w ramach europejskich pucharów.

"Uważam, że wszyscy wspólnie - kluby, organizacje piłkarskie, media - powinni dołożyć wszelkich starań, aby możliwie najszerzej propagować polską piłkę i budować silną markę naszych klubów." - dodał Miklas.