Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 29 May, 2023

Kucharski: Ustawienie Legii w meczu z Szachtarem było nieracjonalne

Kucharski: Ustawienie Legii w meczu z Szachtarem było nieracjonalne

Były piłkarz i kapitan Legii Warszawa - Cezary Kucharski - nie ma wątpliwości dlaczego "wojskowi" odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Według "Kucharza" Dariusz Wdowczyk niepotrzebnie eksperymentował z taktyką.
- Nie rozumiem, dlaczego Wdowczyk ustawił zespół tak ofensywnie! Do odrobienia była tylko jedna bramka, a ryzyko ogromne - twierdzi Kucharski.

- Przecież pomocnicy ukraińskiego zespołu wchodzili w linię pomocy jak w masło. Sam Surma niewiele mógł zrobić, a już wcześniej czytałem, że Łukasz apelował o wzmocnienie środka pomocy - mówi były napastnik zespołu z Łazienkowskiej. - Ustawienie Legii w meczu z Szachtarem było zupełnie nieracjonalne!
Kucharski uważa, że błędem było również to, że drastyczna zmiana taktyki została wprowadzona dopiero na dzień przed meczem. - Z własnego doświadczenia wiem, że jak trener zmieni coś na kilkanaście godzin przed spotkaniem, to dla samego zawodnika jest to zagadka. Zawodnicy nie wiedzą, jak mają poruszać się po boisku - tłumaczy "Kucharz".