Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Kucharski: nie przestraszyć się

Kucharski: nie przestraszyć się

Cezary Kucharski - piłkarz, który grał w barwach Legii Warszawa w Lidze Mistrzów w sezonie 1995/96, a w minionych rozgrywkach pomógł jej wywalczyć mistrzostwo Polski - uważa, że podopiecznych trenera Dariusza Wdowczyka stać na wyeliminowanie Szachtara Donieck w kwalifikacjach LM, jednak nie mogą przestraszyć się doświadczonego rywala.

"Dużą rolę odegra nastawienie psychiczne. Przed takim meczem trener nie musi specjalnie motywować piłkarzy. Najważniejsze, aby się nie przestraszyć. Zawodnicy muszą przystąpić do gry z wiarą w swoje możliwości - to połowa sukcesu" - powiedział Cezary Kucharski, którego zdaniem faworytem rywalizacji jest jednak zespół ukraiński.

"Szachtar posiada większy budżet i przede wszystkim doświadczenie w europejskich pucharach, a Legia jest zespołem w budowie. Będę jej jednak kibicować, a poza tym w futbolu zdarzają się niespodzianki" - dodał.

W środę Legia zmierzy się w Doniecku z tamtejszym Szachtarem w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej LM. Rewanż odbędzie się 23 sierpnia w Warszawie.

Kucharski był zawodnikiem Legii w sezonie 1995/96, kiedy stołeczny zespół odniósł największy sukces w historii występów polskich klubów w LM - awansował do ćwierćfinału. Jego zdaniem była to najmocniejsza drużyna Legii, w jakiej występował.

"Była ukształtowana i doświadczona. W zespole grali rutynowani gracze i młodzi zawodnicy, którzy już mieli sporo doświadczeń. Z tych piłkarzy można było ułożyć dwie równorzędne jedenastki. Awansowaliśmy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i to był dobry wynik. Mieliśmy jednak potencjał na więcej" - wspomina Kucharski, który grał w LM także w sezonie 2002, kiedy Legia odpadła w trzeciej rundzie kwalifikacji z FC Barceloną.

"By obecna Legia mogła się porównywać z ekipą z sezonu 1995/96 potrzebuje dużo pracy i kilku lat gry na najwyższym poziomie. Dziś Legia ma potencjał, żeby być dobrym zespołem, ale potrzebuje rywalizacji z klubami z najwyższej półki. Brakuje jej bowiem doświadczenia w europejskich pucharach" - dodał.

"Problemem Legii jest gra ofensywna całej drużyny. Legia stwarza bowiem za mało sytuacji podbramkowych. W meczu z Szachtarem postawiłbym na Piotra Włodarczyka - jest szybki, a Legia będzie grała z kontry. Do tego wystawiłbym Eltona, który jest świetny w pojedynkach jeden na jednego. Napastnicy muszą jednak lepiej ze sobą współpracować" - ocenił Kucharski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Kucharski postanowił założyć agencję menedżerską wyszukującą młodych, utalentowanych piłkarzy. Planuje współpracować z Legią.

"Obecnie wypoczywam, odnawiam kontakty, oglądam piłkarzy. W najbliższym czasie zamierzam zdać egzaminy na licencję menedżera FIFA. Wtedy z większym zaangażowaniem zabiorę się do pracy" - powiedział 34-letni Kucharski.