Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Kostra Runjaić: Zrobimy wszystko żeby awansować

Kostra Runjaić: Zrobimy wszystko żeby awansować

Dzisiaj Legia Warszawa zmierzy się w fazie play-off Ligi Konferencji z duńskim Midtjylland. Na konferencji prasowej trener warszawskiej Legii przyznał, że jego drużyna zrobi wszystko żeby awansować do fazy grupowej.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Nie lubię porównywać drużyn. Midtjylland to zespół o dużej klasie, mają zawodników o dużych umiejętnościach, młodych graczy. Są zdolni grać na wysokiej intensywności i lubią posiadać piłkę. Często grają do przodu, stosują prostopadłe podania. Musimy być świadomi i zachować w naszej grze kompaktowość oraz uważać szczególnie na naszą postawę w defensywie. Jeśli otrzymają dużo miejsca, mają zawodników, którzy potrafią to wykorzystać i stworzyć zagrożenie. Ich gracze lubią poruszać się między liniami. Równowaga będzie bardzo istotna. Z niecierpliwością czekam na ten mecz, cieszę się, że jesteśmy w tej fazie i chcemy awansować do fazy grupowej. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by przed rewanżem być na uprzywilejowanej pozycji.

- Cały czas jesteśmy na początku sezonu. Mamy komfortową sytuację w ataku. Wybór podstawowych graczy to kwestia pomysłu na mecz. Najważniejsze jest dla mnie to, że mamy silną podstawową jedenastkę, ale też ławkę rezerwowych, która daje nam jakość i potrafi odmienić losy meczu. Nie chcę porównywać zawodników. Marc Gual i Ernest Muci to świetni zawodnicy, bardzo utalentowani. Ernest ze względu na. wiek jest nieco mniej doświadczony. Może się też przecież zdarzyć, że wyjdą razem w wyjściowym składzie. W Austrii oczekiwaliśmy trudnego, fizycznego meczu, dlatego zdecydowałem się na Marca Guala i Tomasa Pekharta. Jutro też spodziewam się trudnego meczu. Na dziś nie wiem jeszcze, kto zagra jutro. Decyzję podejmę po rozmowie z asystentami, po dzisiejszym treningu. Ważne jest też dla mnie, aby gracze łapali ze sobą porozumienie, występowali w podobnym zestawieniu.

- Lubię styl gry Steve’a Kapuadiego. To młody, utalentowany zawodnik, którego możemy rozwinąć. Jest szybki, dobrze czuje się z piłką przy nodze, ma mocną lewą nogę. Może grać na pozycji Rafała Augustyniaka, ale też na pozycji lewego-środkowego obrońcy. Potrzebowaliśmy dodatkowych opcji. Czekam na współpracę z nim, bardzo się cieszę z tego transferu. Steve zna ekstraklasę. Wisła Płock spadła z ligi, ale wszyscy pamiętamy ich początek sezonu, gdy grali świetnie i byli liderami. Przeanalizowaliśmy szczegółowo wielu obrońców i postawiliśmy na Steve’a. Ważne też było dla mnie, że ten zawodnik naprawdę chciał tu trafić. Zrobiło to na mnie bardzo dobre wrażenie. To dla niego krok do przodu. Od poniedziałku rozpoczniemy współpracę. Oczywiście potrzebuje trochę czasu na aklimatyzację i dostosowanie się do naszych obciążeń, bo w ostatnich tygodniach nie trenował z taką intensywnością, na jakiej nam zależy.

Zródło: Legia Warszawa