Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 20 Apr, 2024

Kosta Runjaić: Nastroje są świetne

Kosta Runjaić: Nastroje są świetne

Na konferencji prasowa trener Kosta Runjaić przed pierwszym spotkaniem fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA z Aston Villą przyznał, że najważniejszy był awans do fazy grupowej i to udało się osiągnąć.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Nastroje są świetne. Awansując do grupy osiągnęliśmy pewien cel, który sobie ustaliliśmy. Mecze eliminacyjne były bogate w wiele magicznych wieczorów. To zwiększyło nasz apetyt. Jutro zaczynamy kolejny etap. W wielu spotkaniach, gdy Legia jest na boisku, musimy radzić sobie z wielką presją. Teraz cieszymy się, że będzie nam dane rywalizować z tak uznanymi zespołami. Chcemy sprawdzić się na tle tych drużyn.

- Koncentruję się tylko na najbliższym spotkaniu. W sobotę zagraliśmy z Piastem, później mieliśmy pięć dni na regenerację. Mam nadzieję, że przez ten sześciomeczowy maraton przejdziemy bez kontuzji, chociaż nigdy nie da się ich wykluczyć. Będziemy cały czas reagować na to, co dzieje się na boisku. Naszym najważniejszym celem w tym sezonie jest mistrzostwo Polski. Drużyna musi być podobnie nastawiona na mecze w Europie, jak i te w Ekstraklasie. Musimy utrzymać równowagę w podejściu mentalnym. To jasne, że pojawią się rotacje.

- Awans do fazy grupowej był najważniejszy. Teraz czeka nas kolejna faza. Pierwszy mecz będzie bardzo ważny. Zmierzymy się z najsilniejszym przeciwnikiem w tym kwartecie. Mamy jednak pomysł na to spotkanie. Chcemy przeciwstawić się naszym charakterem, ambicją, wolą walki. Będziemy dostosowywać się do boiskowych warunków, ale przed pierwszym gwizdkiem celujemy w wygraną. Nie ma na nas już takiej presji. Będziemy mogli pokazać jeszcze więcej jakości, kreatywności. Chcemy cieszyć się grą, a przy wsparciu naszych kibiców wszystko jest możliwe. 

Zródło: Legia Warszawa