Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Kosta Runjaić: Najważniejszy mecz sezonu

Kosta Runjaić: Najważniejszy mecz sezonu

Legia Warszawa już dzisiaj podejmie na własnym stadionie Wisłę Płock. Jeżeli Legioniści chcą się liczyć jeszcze w walce o Mistrzostwo Polski muszą to spotkanie wygrać. W podobnym tonie wypowiedział się trener Legii, Kosta Rujanić.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Najważniejszy mecz sezonu, na ten moment, odbędzie się jutro, o 18:00, a rywalem będzie Wisła Płock. O finale będziemy myśleć po ostatnim gwizdku jutrzejszej konfrontacji. Jesteśmy świadomi, że w ostatnich trzech spotkaniach nie pokazaliśmy się z dobrej strony. Szczególnie widać to było w drugiej połowie rywalizacji z Wartą. W piątek chcemy pokazać się z lepszej strony. Najlepszym lekiem na takie bolączki jest zwycięstwo, które będzie naszym celem.

- Cieszymy się, że po długim okresie rozbratu z piłką, Blaz Kramer wrócił na właściwe tory. Od dłuższego czasu ten piłkarz dobrze pracował z drużyną. Zagrał bardzo dobrze w barwach drugiego zespołu, ale na meczu z Wisłą Płock nie pojawi się jeszcze w kadrze. Ponownie zagra w rezerwach. Po tym występie zadecydujemy, czy Blaz znajdzie się w kadrze na kolejne spotkania. Prócz Mattiasa Johanssona każdy piłkarz jest do mojej dyspozycji.

- Nie zajmujemy się Rakowem. Ja osobiście nie patrzę na tę drużynę. Częstochowianie mają olbrzymią przewagę w tabeli, ale z gratulacjami poczekamy do momentu, gdy matematyka nie będzie nam dawała żadnych szans na mistrzostwo. Patrzymy tylko na siebie i jesteśmy dobrze nastawieni przed kolejnymi rywalizacjami.

- Wisła Płock ma w swoich szeregach wielu byłych piłkarzy Legii. Jakości tam nie brakuje. Rywale są w gorszym okresie sezonu, ale pamiętamy, jak dobrze rozpoczęli rozgrywki. Musimy pokazać swoją jakość i realizować swój plan. Omówiliśmy z drużyną wszystkie aspekty po meczu z Wartą. Mam nadzieję, że dwie połowy na zbliżonym poziomie pozwolą nam na zdobycie kompletu punktów.

Zródło: Legia Warszawa