Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 18 Jun, 2024

Kosta Runjaić: Mamy dużo do wygrania i cały czas jesteśmy w grze

Kosta Runjaić: Mamy dużo do wygrania i cały czas jesteśmy w grze

Już w najbliższy piątek wraca Ekstraklasa. Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Kilka słów przed rozpoczęciem rundy rewanżowej powiedział trener warszawskiej Legii - Kosta Runjaić.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Nie możemy się doczekać. Najwyższy czas, aby wznowić grę. Jesteśmy dobrze przygotowani. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby dopiąć wszystkie szczegóły. Drużyna znajduje się w rytmie treningowym i czeka na piątkową rywalizację. W Turcji mieliśmy świetne warunki. Dużo słońca, dobra pogoda. Mam nadzieję, że do Polski przywieźliśmy trochę tureckiej energii. Niczego nam nie brakowało. Rozegraliśmy również bardzo dobre spotkania kontrolne. Jedynym minusem jest kontuzja Jurgena Celhaki.

- Nie jestem zdenerwowany. Mamy bardzo dobry sztab szkoleniowy. Stergios Fotopoulos wykonał świetną robotę. Wiedzieliśmy od pewnego czasu, jak rozwija się sytuacja. Umowa Stergiosa obowiązywała do końca sezonu i najprawdopodobniej nie zostałaby przedłużona. Nie chcieliśmy przeszkadzać mu w dalszym rozwoju. Jacek Zieliński ustalił wszystkie szczegóły. Życzymy Stergiosowi wielu sukcesów w dalszej karierze. My koncentrujemy się na najbliższych meczach.

- Każdy z najbliższych meczów będzie ważny. Cały czas jesteśmy w grze i nie chcemy stracić dystansu. Mamy dużo do wygrania. Wiemy, w jakim miejscu jesteśmy i w jakim chcemy być. Jesteśmy dobrze przygotowani, ale nasi rywale na pewno nie poddadzą się bez walki. W piątek Ruch będzie miał dużo do ogrania. Rywale potrzebują punktów, żeby utrzymać się w Ekstraklasie. Naszym celem jest szczyt tabeli. Straciliśmy jak do tej pory zbyt dużo ligowych punktów, bo nie utrzymywaliśmy odpowiednio wysokiego poziomu w każdym meczu.

- Czeka nas dużo ciekawych spotkań. Jestem ciekawy – podobnie jak każdy kibic – jak rozwinie się nasza sytuacja.

Zródło: Legia Warszawa