Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 01 Oct, 2023

Kosta Runjaić: Jestem usatysfakcjonowany naszą grą

Kosta Runjaić: Jestem usatysfakcjonowany naszą grą

- Jestem usatysfakcjonowany naszą grą, zwycięstwem, postawą naszych kibiców – jednym słowem wieloma rzeczami. Za nami bardzo wyczerpujący okres. Cieszę się, że tak dobrze go wykorzystaliśmy. Mamy czas, aby trochę zwolnić i zregenerować się. Pierwszy krok już wykonaliśmy. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, chociaż niepotrzebnie straciliśmy bramkę - powiedział Kosta Runjaić.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

W drugiej odsłonie meczu ponownie dominowaliśmy i zasłużenie wygraliśmy. Jestem dumny z mojej drużyny.

- Pierwsza część tego sezonu była dla nas bardzo dobra. Osiągnęliśmy wyznaczone cele, zdobyliśmy trofeum. Przepracowaliśmy wiele nocy i dni. Drużyna jest naładowana dobrą energią. Podobnie jest w przypadku naszych kibiców, którzy cały czas nas wspierali. W tej części sezonu mieliśmy wiele dobrych momentów, ale jeszcze niczego nie osiągnęliśmy. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski, a do tego potrzebny jest każdy możliwy punkt.

- Blaz Kramer nabawił się urazu mięśniowego. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, podobnie jak sam piłkarz. W przypadku kontuzji mięśniowych mówimy o kilku dniach pauzy. Z dwojga złego cieszę się jednak, że ten uraz pojawił się przed przerwą na kadrę.

- Jestem szczęśliwy, że Paweł Wszołek został powołany do kadry. To świetny człowiek w szatni, który ma potrzebną nam osobowość. Jestem pewny, że Paweł sprosta fizycznym wymaganiom gry w reprezentacji. Myślę, że ten piłkarz może dać impuls narodowej drużynie.

- Marco Burch to młody i obiecujący zawodnik. Reprezentuje taki profil, jakim byliśmy zainteresowani. To profesjonalista, a jego osobowość będzie potrzebna naszej szatni. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Gil Dias będzie wypożyczony. Znacie jego historię. Ma dużą jakość i poziom by szybko się zaadaptować, ale zakładamy, że będzie potrzebował nieco czasu. Nasz plan na niego to lewe wahadło. Potrzebujemy rotacji dla Patryka Kuna, który w ostatnich dwóch meczach przebiegł niesamowity dystans. Potrzebowaliśmy tych zawodników. Oni są gotowi i mają jakość.

- Steve Kapuadi zagrał bardzo solidnie. Tak samo jak Radovan Pankov i Yuri Ribeiro. Steve jest w bardzo dobrej fizycznej, ale potrzebuje na pewno jeszcze chwili, aby zaadoptować się w zespole. 

Zródło: Legia Warszawa