Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 01 Oct, 2023

Kosta Runjaić: Austria ma swój styl

Kosta Runjaić: Austria ma swój styl

Legia Warszawa zmierzy się dzisiaj z Austrią Wiedeń w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA. Podczas konferencji prasowej, trener warszawskiej drużyny odpowiedział na pytania dziennikarzy.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Pojawią się rotacje względem spotkania z Ruchem. Ta jedenastka bardziej będzie przypominała tą z dwumeczu z Ordabasami. Austria to bardzo dobry przeciwnik, który o dwóch lat gra podobnym składem. Co prawda w ostatnim czasie sprzedali swojego najlepszego napastnika, jednak nie zmienia to faktu, że rywal jest bardzo groźny. Musimy pokazać pełnię naszych umiejętności. To będzie inny mecz, niż te w Ekstraklasie. Mimo przygotowań nie jesteśmy w 100% pewni tego, co nas spotka na boisku. Musimy zrobić wszystko, aby wypracować zaliczkę przed rewanżem.

- Blaz Kramer na pewno nie zagra w jutrzejszym spotkaniu. Przy nazwisku Bartosza Kapustki na razie postawiony jest znak zapytania.

- Lubię Austrię, przyrodę, ludzi, ale nie mam z tym krajem większych więzi prócz miejsca urodzenia. Po krótkim okresie razem z rodziną przeprowadziłem się do Niemiec i tam właśnie mieszkałem. W stolicy Austrii żyje jeszcze moja ciocia i dwie kuzynki. Cieszę się, że będziemy się mogli spotkać. To będzie dodatkowy, miły wątek tego dwumeczu. Do rywalizacji z Austrią podchodzę jednak bez większych emocji. Najważniejsza będzie zaliczka bramkowa, a następnie przypieczętowanie awansu w Wiedniu.

- Przed meczem ciężko mi powiedzieć, czy Austria to nalepsza drużyna w tym sezonie. Z pewnością to zespół, który ma swój styl I na to będziemy musieli uważać. Wszyscy doskonale wiedzą, jak to w przeszłości wyglądało. Statystycznie Austria Wiedeń w pojedynkach z Legią Warszawa okazywała się bardzo nieprzyjemnym rywalem.

- Nie obawiamy się żadnego piłkarza Austrii Wiedeń. Nasi piłkarze są w wybitnej formie, jak chociażby Tomas Pekhart, który siedzi obok mnie. Ten zawodnik świetnie się prezentuje i wnosi duże doświadczenie. Na szczeblu międzynarodowym, w takich pojedynkach, bardzo często decyduje kolektyw i znalezienie złotego środka między atakiem, a obroną. Jeżeli to się uda, to dopiero wtedy do głosu dojdą nasze indywidualne umiejętności. Austria Wiedeń na pewno o tym wie i pracuje nad tym, aby wyeliminować naszą jakość. Czekam z niecierpliwością na ten dwumecz.

Zródło: Legia Warszawa