Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Komunikat Stowarzyszenia Kibiców Kolejorza po meczu z Legią Warszawa

Komunikat Stowarzyszenia Kibiców Kolejorza po meczu z Legią Warszawa

12 listopada, mecz między Legią Warszawa a Lechem Poznań stał się źródłem kontrowersji z powodu rażącego zachowania policji wobec kibiców Kolejorza. Tym samym Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz wystosowała oficjalne oświadczenie.

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz
Mecz pomiędzy drużynami Legii Warszawa i Lecha Poznań rozgrywany 12 listopada z całą pewnością zapadnie głęboko w pamięci poznańskich kibiców. Niestety, powodem nie jest sportowa rywalizacja a zachowanie policji w stosunku do sympatyków Kolejorza.
Bez jakiejkolwiek przyczyny kibice byli wulgarnie wyzywani i poniżani przez funkcjonariuszy policji. Kontrola osobista urągała ludzkiej godności. Rzucanie kibicami o barierki i płoty, dotykanie narządów intymnych mężczyzn, kobiet i osób niepełnoletnich – oraz głośnie i złośliwe komentowanie ich wyglądu. Rozbieranie, zmuszanie do ściągania butów w miejscu publicznym i do tego nieprzeznaczonym, zaglądanie do portfeli, przeliczanie pieniędzy, bicie w tył głowy, a także użycie bez uzasadnienia gazu wobec kibiców będących w pociągu – wszystko to w akompaniamencie „k…w”, „ch..w”, a przede wszystkim gromkiego śmiechu i (jak widać) doskonałej zabawy warszawskich policjantów. A to tylko niektóre z „atrakcji” jakie zostały przygotowane dla lechitów.
Zachowanie w stosunku do poznańskich kibiców nie jest odosobnionych przypadkiem. W podobny sposób traktowani byli między innymi kibice Górnika Zabrze, Widzewa Łódź, Rakowa Częstochowa i Stali Mielec.
Tolerowanie patologicznych zachowań funkcjonariuszy warszawskiej policji nie może przejść do sportowych i organizacyjnych standardów. Dlatego zwracamy się do uprawnionych do tego organów państwowych, a także Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy, Lecha Poznań, a także Legii Warszawa o odpowiednią reakcję na zaistniałą sytuację i należyte ukaranie prowodyrów zajść.
Zarząd Stowarzyszenia Kibiców KOLEJORZ