Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 02 Feb, 2023

Kibice zapłacą za kary?

Kibice zapłacą za kary?

Legia wysyła do kibiców wezwania do zapłaty 10 tys. zł. To kara nałożona na klub po majowym meczu ligowym z Polonią Bytom, gdy na trybunach pojawiły się rasistowskie okrzyki. "Nie chodzi nam o pieniądze" - mówią w klubie. W czasie 28. kolejki na stadionie w Warszawie można było usłyszeć antysemickie okrzyki. "Wysłaliśmy takie wezwania dziesięciu osobom" - tłumaczył członek zarządu Jarosław Ostrowski. "Zostały zidentyfikowane na podstawie monitoringu. Każdy został wezwany do zapłaty pełnej sumy, ma na to siedem dni. Potem kierujemy sprawę do sądu" - dodaje.

Podobna sytuacja miała miejsce dwa i pół roku temu kiedy klub musiał zapłacić ponad 20 tys. euro za zniszczenia podczas zamieszek na stadionie Vetry Wilno. "Zawarliśmy ugodę z ludźmi, którzy byli za te wydarzenia odpowiedzialni. Nie na całą sumę, ale mniej więcej na połowę, została im rozłożona na raty. Nie wypełniali jej, więc zagroziliśmy, że sprawa trafi do sądu. I płacą" - dodał Ostrowski.

Co jeśli klub dostanie od kilku osób po 10tyś zł? "To jest tzw. odpowiedzialność solidarna. Wszyscy odpowiadają za całość wierzytelności. Jeśli dostaniemy np. od pięciu osób łącznie 50 tys., to czterem osobom zwrócimy pieniądze, a ta, która zapłaciła, będzie mogła dochodzić pieniędzy od pozostałych we własnym zakresie" - tłumaczy Ostrowski.