Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 18 Jun, 2024

Kary dla Legii i Lecha

Kary dla Legii i Lecha

Komisja Ligi ukarała kluby Lech Poznań i Legia Warszawa, zawodnika Bruno Coutinho Martinsa oraz trenera Artura Płatka - informuje ekstraklasa.org.
Komisja Ligi postanowiła zamknąć stadion Lecha Poznań na jeden mecz w zawieszeniu na sześć miesięcy oraz nałożyła karę finansową w wysokości piętnastu tysięcy złotych na klub Lech Poznań w związku z zajściami do jakich doszło podczas meczu 28. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań – Lechia Gdańsk.

Na klub Legia Warszawa nałożono karę finansowa w wysokości dziesięciu tysięcy złotych za naganne zachowanie kibiców podczas meczu 28. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa – Polonia Bytom.

Zawodnik Bruno Coutinho Martins (Jagiellonia Białystok) został zdyskwalifikowany na jeden mecz w związku z jego wysoce niesportowym zachowaniem (symulowanie) podczas meczu 27. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok. Kara nie ma rygoru natychmiastowej wykonalności.

Na trenera Cracovii Kraków Artura Płatka została nałożona kara finansowa w wysokości dwóch tysięcy złotych w związku z jego niesportowym zachowaniem podczas meczu 27. kolejki Ekstraklasy Odra Wodzisław – Cracovia Kraków.