Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Kanał sportowy ITI gotowy do startu

Kanał sportowy ITI gotowy do startu

3 miliony euro kosztowało nowoczesne studio kanału sportowego grupy ITI. Jego nazwa i logo są na razie owiane tajemnicą.
Kanał, z ambitnym programem informacyjno-publicystycznym o charakterze sportowym, rozpocznie nadawanie w momencie uruchomienia przez ITI platformy cyfrowej nowej generacji.

"Tej daty jeszcze nie znamy, ale jesteśmy w stanie ruszyć z programem choćby jutro. Mamy 10 ekip reporterskich w Warszawie i sieć ekip na terenie całego kraju, ściśle współpracujących z oddziałami terenowymi TVN24. Kanał sportowy będzie tworzyć w sumie 50 osób, w tym cały zespół redakcji sportowej TVN24" - powiedział podczas czwartkowej konferencji kierujący projektem Grzegorz Płaza.

Studio posiada pierwszy w Polsce newsroom, przygotowany do transmisji w systemie wysokiej rozdzielczości high definition i dźwięku przestrzennego. Jednak już wiadomo, że kanał spędzi tam dwa-trzy lata, a później przeniesie się do większego, jeszcze nowocześniejszego studia.

Pierwszym produktem nowego kanału będą transmisje meczów Ligi Mistrzów dostępne do końca fazy grupowej na atenie TVN Turbo (pierwsze mecze 12 i 13 września).

"Nawet jeżeli wcześniej ruszy platforma to i tak do zakończenia rozgrywek grupowych kibice będą mogli także oglądać Ligę Mistrzów w TVN Turbo. Kolejne mecze już tylko w naszym kanale. Nowością będzie to, że u nas równolegle będą transmisje dwóch-trzech spotkań i każdy za pomocą pilota będzie mógł zdecydować co oglądać. Oczywiście do każdego meczu będzie nasz komentarz" - mówił Płaza.

Wieczór z LM ma się w nowym kanale zaczynać o 20.00 i kończyć późno w nocy. Skróty wszystkich spotkań będą pokazywane następnego dnia. Oprócz LM i Pucharu UEFA kanał ma prawa do m.in. kolarskiego Tour de Suisse, tenisowego Pucharu Davisa, żeglarskiego America's Cup i Maratonu Nowojorskiego. Znacznie szerzej niż obecnie w TVN i TVN24 w nowym kanale będą omawianie mecze Orange Ekstraklasy. W programie znajdzie się także m.in. 14 programów publicystycznych.

Do uruchomienia kanału sportowego przygotowana jest także Telewizja Polska. "Podtrzymujemy gotowość programową na październik. Trwają ostatnie prace technologiczne przy super nowoczesnym studiem cyfrowym, uzupełniamy zakupy licencyjne, kompletujemy zespół dziennikarski" - poinformował dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski.