Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 29 May, 2023

Jedenastu piłkarzy na pierwszym treningu Legii

Jedenastu piłkarzy na pierwszym treningu Legii

Jedenastu piłkarzy mistrza Polski Legii Warszawa wzięło udział w pierwszym w tym roku treningu. W poniedziałkowych zajęciach zabrakło m.in. pozyskanego niedawno z Widzewa Łódź Bartłomieja Grzelaka.

W treningu wzięli udział natomiast nowi asystenci trenera Dariusza Wdowczyka - Ryszard Szul, który jest fizjologiem i pełni funkcję szkoleniowca ds. przygotowania fizycznego, oraz Jacek Magiera, były piłkarz Legii.

W poniedziałek, przez ponad godzinę na bocznym boisku przy Łazienkowskiej, ćwiczyło tylko jedenastu zawodników pierwszej drużyny (m.in. Łukasz Surma, Tomasz Kiełbowicz, Dawid Janczyk), a także sześciu z rezerw.
Zabrakło m.in. Grzelaka, pochodzących z Zimbabwe Dicksona Choto i Herberta Dicka oraz kilku Brazylijczyków. Wszyscy powinni dołączyć do zespołu we wtorek i środę. Z opóźnieniem treningi wznowi Junior, któremu nie udało się zarezerwować biletu lotniczego na wcześniejszy termin. W tym tygodniu legioniści przejdą szczegółowe badania w Spale.

Piłkarze Legii wyjadą na trzy zgrupowania. Od 15 do 24 stycznia będą przebywać w Mrągowie, później na Cyprze w Larnace (26 stycznia - 7 lutego) i na Costa Ballena w Hiszpanii (12-21 lutego). W planach są sparingi np. z Lewskim Sofia, Steauą Bukareszt i Spartą Praga.