Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Janczyk ze Smolarkiem w ataku klubu Premiership?

Janczyk ze Smolarkiem w ataku klubu Premiership?

Manchester City interesuje się nie tylko Euzebiuszem Smolarkiem, ale i Dawidem Janczykiem. Za 19-letniego napastnika Legii klub Premiership jest gotowy zapłacić 750 tys. euro.

Janczyk wpadł w oko skautom klubu z Manchesteru podczas lipcowych mistrzostw Europy do lat 19, popisał się wówczas hat-trickiem w meczu z Belgią. Wówczas nie złożyli jeszcze oferty Legii, potem obserwowali 19-letniego napastnika podczas meczu z Bełchatowem w Pucharze Ekstraklasy i w dwóch meczach ligowych. Janczyk wywarł na nich na tyle korzystne wrażenie, że teraz zamierzają wysłać do Legii faks z propozycją transferu. Podobno MC gotowy jest zapłacić 750 tys. euro.

To może okazać się za mało, gdyż po wspomnianych ME Legia zażądała za niego od zainteresowanych wówczas Janczykiem Liverpoolu i Tottenhamu ponad milion euro.
Zakup napastnika to dla Manchesteru City niemal konieczność. Zajmujący 10. miejsce w Premiership zespół ma jeden z najgorszych ataków w lidze. Ponoć priorytetem menedżera MC ciągle pozostaje Euzebiusz Smolarek, za którego transfer z Borussii Anglicy mogą wyłożyć nawet 3 miliony euro.