Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 03 Feb, 2023

Gwiazdor Legii w Wiśle Kraków

Gwiazdor Legii w Wiśle Kraków

Stanko Svitlica podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Będzie on obowiązywał do końca czerwca 2007 roku z opcją przedłużenia na rok - poinformował wiceprezes i jednocześnie rzecznik prasowy krakowskiego klubu Jerzy Jurczyński. Serbski piłkarz był zaskoczony ilością testów, które przeszedł przez tydzień w Krakowie (przyjechał do Wisły w piątek).

"Nie spodziewałem się, że przejdę taką ilość badań, ale przynajmniej wiem, że jestem zdrowy" - powiedział Svitlica podczas czwartkowej konferencji prasowej.
Nie wiadomo czy zawodnik ten będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu Wisły w Orange Esktraklasa - przeciwko Odrze Wodzisław.

"Jeśli uda się załatwić wszystkie formalności, to Stanko uzyska status członka kadry na najbliższy mecz" - poinformował trener krakowskich piłkarzy Dragomir Okuka.

Svitlica nie będzie mógł grać w spotkaniu fazy grupowej Pucharu UEFA. "Liczę, że uda się wyjść z grupy i będę mógł wystąpić w obecnej edycji Pucharu UEFA" - dodał Svitlica.

Wracając do najbliższego meczu Orange Ekstraklsa Okuka powiedział, że nie wie czy Paweł Brożek będzie mógł wybiec na murawę (piłkarz ten ostatnio doznał urazu łydki). Z kolei kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego ma zastąpić na środku obrony Dariusz Dudka.

Svitlica grał już w polskiej lidze w Legii Warszawa. W sezonie 2001/2002 zdobył z nią mistrzostwo Polski. Wtedy szkoleniowcem warszawskiej drużyny był obecny trener Wisły Dragomir Okuka. Od początku pracy Okuki w Krakowie mówiło się, że za nim przyjedzie do Wisły Svitlica.

Svitlica w barwach "Wojskowych" wywalczył również koronę króla strzelców naszej ekstraklasy.