Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 10 Jun, 2023

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:2

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:2

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe PGE GKS Bełchatów 2:0 w meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bramki dla warszawskiej drużyny strzelili Jakub Wawrzyniak i Miroslav Radović.

PGE GKS BEŁCHATÓW - LEGIA WARSZAWA 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Jakub Wawrzyniak (79-głową), 0:2 Miroslav Radovic (82).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Ariel Borysiuk.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Filip Modelski, Mate Lacic, Maciej Szmatiuk, Jacek Popek (69. Maciej Mysiak) - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran (75. Szymon Sawala), Leszek Nowosielski (46. Miroslav Bozok), Paweł Buzała - Marcin Żewłakow.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus, Janusz Gol (84. Daniel Łukasik), Ariel Borysiuk, Miroslav Radovic, Rafał Wolski (75. Michał Żyro) - Danijel Ljuboja (88. Maciej Górski).

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).

Widzów 2 500.

Po meczu powiedzieli:

Trener Legii Warszawa Maciej Skorża: "Wygraliśmy zdecydowanie. Jestem zadowolony z tego zwycięstwa, ale najbardziej ze stylu, w jakim zostało odniesione. W końcu byliśmy drużyną, która walczyła przez całe spotkanie. Nie ustrzegliśmy się wprawdzie błędów, ale na szczęście nie zostały one wykorzystane. To przełamanie po dwóch porażkach w lidze było nam bardzo potrzebne. Zadowolony jestem również z postawy młodych zawodników, szczególnie Wolskiego".

Szkoleniowiec PGE GKS Bełchatów Kamil Kiereś: "Kolejny mecz przegrany, więc nie jest to dla nas miły wieczór. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Legii. Po przerwie graliśmy dużo lepiej, w czym spora zasługa Bożoka, który wiele wniósł do naszej gry. Gdyby dopisało nam szczęście, to mogliśmy nawet wygrać ten mecz. Niestety, nie udało się. Legia przewyższała nas kulturą i organizacją gry. Przy agresywnym kryciu mieliśmy problemy z wymianą celnych podań. Nie chcę tłumaczyć porażki kontuzjami Popka i Barana. Na pewno się nie poddam. Wiem, co chcę osiągnąć z tym zespołem, ale do tego potrzeba czasu".