Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 02 Feb, 2023

Felieton: Elton - nowy Dziekan?

Felieton:  Elton - nowy Dziekan?

Bardzo nierozsądne jest kreowanie gwiazdy po kilku zaledwie meczach, ale już teraz Elton wydaje się świetnym zakupem. O ile będzie zdrowy, może spokojnie powalczyć o tytuł króla strzelców z dorobkiem 20-25 bramek.

Ostatni raz odczuwałem taką przyjemność oglądania technicznie grającego napastnika, kiedy na Łazienkowską trafił Dariusz Dziekanowski, czyli blisko 21 lat temu (pamiętny debiut z Bałtykiem 17 sierpnia 1985 r.). Podobnie jak Dziekan napastnik z Brazylii jest świetny technicznie i dysponuje dobrym strzałem, a co ważne, wydaje się szybszy.

Hugo Alcantara ma zastąpić Moussę Quattarę. Na razie są z tym pewne kłopoty, bo drużyna bardzo średnio prezentuje się w grze obronnej. W zeszłym sezonie defensywa była najmocniejszą stroną Legii, teraz jest inaczej. W każdym z trzech ostatnich meczów przeciwnicy mieli zdecydowanie zbyt dużo do powiedzenia pod naszą bramką. Coś złego się dzieje, jeśli chodzi o współpracę między formacjami. Wystarczy, że jeden pomocnik zgubi krycie, a pojawiają się chaos i panika. Jeśli nie będzie błyskawicznej poprawy, mogą być wielkie kłopoty w walce o Ligę Mistrzów z Szachtarem.

Z przodu sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. Liczba strzałów i okazji jest naprawdę okazała. Jeśli Janczyk, Szałachowski czy Gottwald poprawią skuteczność, sezon może obfitować w wyjątkową liczbę bramek. Legia nareszcie zaczyna dobrze atakować pozycyjnie, wolne dzięki Edsonowi są zawsze zagrożeniem dla przeciwników, a największy postęp widać w rzutach rożnych. Ten stały fragment gry staje się w końcu groźną bronią. Powinno być dobrze, drużyna wydaje się być najsilniejsza od 12 lat.