Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Fani Legii do Grodziska incognito

Fani Legii do Grodziska incognito

Zgodnie z decyzją Komisji Ligii i PZPN fani stołecznej drużyny nie mogą w zorganizowanej grupie udać się na sobotni mecz z Groclinem w Grodzisku Wlkp. To wynik zamieszek, do jakich doszło 15 kwietnia przed stadionem w Płocku przy okazji meczu z miejscową Wisłą. Legia otrzymała oficjalnie tylko 300 biletów na to spotkanie.

Do Płocka pojechało jednak ok. dwóch tysięcy kibiców z Warszawy, którzy chcieli wejść na stadion. Doszło do starć z policją. W konsekwencji Komisja Ligi nałożyła na Legię karę 5 tys. zł i zakaz udziału zorganizowanej grupy fanów stołecznej drużyny w dwóch meczach wyjazdowych.

Klub zapłacił 2 tys. zł kaucji i odwołała się od decyzji do Wydziału Dyscypliny PZPN. Na posiedzeniu 28 czerwca WD podtrzymał decyzję Komisji Ligi. Kibice Legii nie mogą udać się w zorganizowanej grupie na mecz do Grodziska i 19 sierpnia do Łodzi na mecz z ŁKS.

Fani Legii nie godzą się jednak z tą decyzją. Z pewnością udadzą się do Grodziska Wlkp. Pojadą jednak incognito, w małych, niezorganizowanych grupkach. Tym samym nie złamią zakazu, a będą mogli zobaczyć mecz i dopingować swoją drużynę.