Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 20 Apr, 2024

Dymisji PZPN nie będzie!

Dymisji PZPN nie będzie!

Członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, z Michałem Listkiewiczem na czele, nie podadzą się do dymisji. Na piątkowym nadzwyczajnym posiedzeniu zarząd PZPN powiedział "nie" na apel ministra sportu Tomasza Lipca, który zasugerował podanie się do dymisji władz związku.

W zamian zarząd opowiedział się za zwołaniem na 31 marca zjazdu wyborczego PZPN. Wówczas zostaną wybrane nowe władze, prezes i zarząd.

Członków zarządu PZPN swoją obecnością na specjalnie zwołanym nadzwyczajnym posiedzeniu zaszczycił sam minister Lipiec. Po niecałej godzinie Lipiec opuścił salę obrad. - W ciągu kilkunastu godzin moje wczorajsze słowa zostały zniekształcone przez władze PZPN, zatem dzisiaj postanowiłem jeszcze raz zwrócić się ze stanowczym apelem o dymisję.

- Podczas obrad zarządu pojawiło się rozwiązanie, które dotychczas nie było brane pod uwagę. Członkowie zarządu mówili o jak najszybszym zwołaniu nadzwyczajnego zjazdu wyborczego PZPN i wybraniu nowych władz związku. Ja powiedziałem, że takiej drogi nie ma i że koniecznie dzisiaj muszą zapaść decyzje dotyczące dalszych losów zarządu PZPN - oświadczył minister sportu. - Ten zarząd utracił w czwartek wiarygodność. Wielokrotnie wyznaczał terminy, które nie były dotrzymywane, okłamywał nas wszystkich.

Minister Lipiec zawiesił obecny zarząd PZPN i wprowadził do związku kuratora, którym został prezes Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko.