Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Dominik Hładun zawodnikiem Legii

Dominik Hładun zawodnikiem Legii

26-letni bramkarz Dominik Hładun podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2025/26.

Wychowanek Zagłębia Lubin Dominik Hładun zadebiutował w Ekstraklasie w 2018 roku i do tej pory rozegrał 109 meczów. Oprócz półrocznego wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice jesienią 2015 roku całą karierę spędził w klubie z Dolnego Śląska. Bramkarz ma bardzo dobre warunki fizyczne - mierzy 190 cm wzrostu.

- Kiedy odzywa się do Ciebie taki klub jak Legia, to ciężko jest odmówić. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu. Od początku chcę wprowadzić doświadczenie, a także organizacje gry w obronie, również kiedy mamy piłkę - mówi Domini Hładun.

W ubiegłych rozgrywkach bramkarz rozegrał 23 mecze i spędził na boisku 2070 minut.

- Dominika Hładuna oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w Ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać. Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości - mówi Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa zawodnik będzie występował z numerem 30.