Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 18 Jun, 2024

Degradacja dla trzech klubów?

Degradacja dla trzech klubów?

Z naszych informacji wynika, że najbardziej dotkliwe kary w aferze korupcyjnej dotkną Arkę Gdynia, Górnika Polkowice i prawdopodobnie Górnika Łęczna. Cała trójka może zostać zdegradowana klasę niżej.

- Dysponujemy wystarczającym materiałem dowodowym. Teraz potrzeba tylko czasu na merytoryczne przygotowanie decyzji – mówił w ubiegły czwartek nowy przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN Michał Tomczak. Dodał, że pierwsze konkretne decyzje zapadną za cztery tygodnie.
W rozmowie z nami nie chciał określić dokładnej daty wydania orzeczeń, ale nie wycofał się z wcześniejszych zapowiedzi.
– Cztery tygodnie to bardzo realny termin. Wydział Dyscypliny dysponuje mocnym materiałem, więc nie ma powodów, dla których wspomniany termin uległby zmianie – mówi nam anonimowo jedna z osób doskonale znająca sprawę korupcji w polskim futbolu.
Poprzedni Wydział Dyscypliny z Krzysztofem Malinowskim i Jackiem Kryszczukiem na czele już na początku roku sporządził listę ośmiu klubów, wobec których zostaną orzeczone kary: Arka Gdynia, Górnik Łęczna, Zagłębie Lubin (ekstraklasa) oraz KSZO Ostrowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Górnik Polkowice i Zawisza Bydgoszcz (druga liga).

Gdzie Lubin i Sosnowiec?

Na liście nowego Wydziału Dyscypliny (w miejsce Malinowskiego przyszedł Tomczak) znalazło się sześć ze wspomnianych ośmiu drużyn. Brakuje Zagłębia Lubin i Zagłębia Sosnowiec. Dlaczego?
– W przypadku Lubina chodzi prawdopodobnie o to, że żadnemu z działaczy i piłkarzy tego klubu wrocławska prokuratura nie postawiła zarzutu. Mimo że cała afera korupcyjna zaczęła się właśnie od Zagłębia i Polaru Wrocław – mówi jeden z naszych rozmówców. – Zagłębie Sosnowiec? Tutaj sprawa jest niezrozumiała. Myślę, że Wydział Dyscypliny nie otrzymał jeszcze z prokuratury dowodów obciążających sosnowiecki klub – dodaje.