Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

CWKS Legia upadnie?

CWKS Legia upadnie?

Klub, który w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia, może przestać istnieć. - Nie ogłaszamy upadłości, ale sytuacja jest bardzo zła - deklaruje Janusz Dorosiewicz, wiceprezes CWKS Legia

Agencja Mienia Wojskowego wbrew wcześniejszym ustaleniom wstrzymała proces przekazywania Legii w użytkowanie wieczyste terenów na Fortach Bema. - Mamy inwestorów, ale bez uregulowania praw własności nikt nie zdecyduje się na wyłożenie pieniędzy - mówi Dorosiewicz. Jeżeli nic się nie zmieni, klub może przestać istnieć, bo jego sytuacja finansowa jest katastrofalna.

Jedyna Legia, jakiej dobrze się wiedzie, to Klub Piłkarski Legia Warszawa z siedzibą przy Łazienkowskiej (praktycznie niezależny od CWKS), którego właścicielem jest koncern medialny ITI. CWKS Legia skupia sportowców w 15 dyscyplinach (boks, gimnastyka, hokej na lodzie, jeździectwo, kolarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, pięciobój nowoczesny, podnoszenie ciężarów, siatkówka, strzelectwo, szermierka, tenis, zapasy i... piłka nożna - drużyna CWKS Legia gra w VI lidze, czyli okręgowej).

Prezesem CWKS jest Jacek Gmoch. Z jego przyjściem wiązano wiele nadziei. Fundacja CWKS Legia z zagranicznym partnerem miała wystartować w przetargu na budowę nowego stadionu piłkarskiego przy Łazienkowskiej. Ale jak wiadomo, nie wystartowała.