Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Co 16. widz na nowym stadionie Legii ma być ViP-em

Co 16. widz na nowym stadionie Legii ma być ViP-em

Polska liga z loży za 50 tys. euro. Za kilka miesięcy Legia zacznie sprzedawać miejsca w lożach i na trybunie biznesowej na nowym stadionie. Choć pierwsze mają kosztować kilkadziesiąt, a drugie kilka tysięcy euro, w klubie twierdzą, że dla wszystkich nie starczy.

Budowa nowego stadionu wicemistrzów Polski zakończy się pod koniec przyszłego roku. Z 31,8 tys. miejsc, ok. 2 tys. zajmą ViP-y na trybunie biznesowej i w lożach. Choć stanowią niewielki procent powierzchni stadionu, na nich klub ma zarobić najwięcej. W Europie to aż 40-50 proc. przychodów z dnia meczowego.

"Podobnie będzie w Warszawie. W Polsce istnieje gigantyczne zapotrzebowanie na oglądanie futbolu w komfortowych warunkach. Nasze ceny nie są jeszcze znane, ale bliższe będą tym ze stadionu Slavii Praga, gdzie dziesięcioosobowa loża kosztuje średnio 45 tys. euro rocznie, i Austrii Wiedeń, gdzie trzeba zapłacić 70 tys. euro. Oczywiście, im lepsza lokalizacja, tym wyższa cena" - mówi Marek Drabczyk, członek zarządu Legii odpowiedzialny za budowę stadionu.