Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 02 Feb, 2023

Chinyama: Chcę zostać królem strzelców

Chinyama: Chcę zostać królem strzelców

Mój cel to mistrzostwo Polski i strzelenie dwudziestu goli - powiedział wywiadzie dla "Super Expressu" snajper Legii Takesure Chinyama. Sensacyjne wieści napłynęły z Łazienkowskiej. Okazało się, że najlepszy strzelec Legii, Takesure Chinyama (27 l.), jednak nie jest niemową! Piłkarz, który w ostatnich miesiącach nie wykrztusił z siebie ani słowa, w końcu przemówił. - Mój cel to mistrzostwo Polski i strzelenie dwudziestu goli - przyznał afrykański napastnik.

Dziś legionista będzie miał dobrą okazję powiększenia dorobku, bo Legia gra z ósmym w tabeli ŁKS.

- Jeszcze nigdy nie byłem królem strzelców, więc chcę skorzystać z okazji, która nadarza się w tym sezonie. Choć wiem, że będzie ciężko, bo przecież Paweł Brożek nie śpi - przyznał w rozmowie z oficjalną stroną Legii Afrykanin, który porównał umiejętności swoich głównych konkurentów.

- Brożek jest najlepszym napastnikiem ligi i choć Lewandowski też jest dobry, to jednak nie gra na takim poziomie jak wiślak. Tak jak Wisła prezentuje się ostatnio lepiej od Lecha. Dlatego moimi głównymi rywalami do korony i mistrzostwa są właśnie Brożek i Wisła - stwierdził strzelec 17 ligowych goli dla Legii.

Chinyama, który na boisku często się "podpala" i nie zawsze wybiera najlepsze rozwiązania, w trakcie rozmowy zachował jednak umiar.kKiedy usłyszał, że jego styl gry porównuje się do Didiera Drogby, stanowczo zaprotestował.

- Nie, gdzie mi tam do Drogby! Nie porównujcie mnie nawet do niego - zastrzegł gracz z Zimbabwe, mając w pełni rację. Do Drogby brakuje mu jeszcze tyle, ile Legii do Chelsea, gdzie gra Didier.