Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 01 Oct, 2023

Carlitos w Legii

Carlitos w Legii

Hiszpański napastnik Carlos Lopez Daniel Huesca, czyli Carlitos wraca do Legii Warszawa, z którą podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Carlitos jest świetnie znany warszawskiej publiczności - w Legii występował w sezonie 2018/19 i na początku kolejnych rozgrywek. Łącznie w 52 meczach zdobył 21 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem stołecznego klubu w tym okresie, bardzo lubianym i docenianym przez kibiców.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać Carlitosa To piłkarz, który doskonale zna Ekstraklasę. Ma znakomitą technikę, świetny zmysł taktyczny i doskonale odnajduje przestrzenie w polu karnym. Testy motoryczne i sprawnościowe potwierdziły, że Carlitos jest w dużo lepszej formie fizycznej niż trzy lata temu, gdy opuszczał nasz klub. To naprawdę imponujące. Teraz może dać dużo więcej Legii.

- Prezes i zarząd klubu bardzo przychylnie podchodzą do kolejnych ruchów transferowych. Wszyscy widzimy potrzebę wzmocnień. Chcemy mieć lepszy zespół i do tego będziemy dążyć. Mimo wymagającej sytuacji finansowej, bardzo dużo zainwestowaliśmy w drużynę i pozyskaliśmy wartościowych zawodników. Znamy swoje możliwości i wiemy, jakie mamy oczekiwania. Po nieudanym ostatnim sezonie chcemy dołączyć do czołówki i bić się o najwyższe cele, dla których stworzona jest Legia - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

- Legia to jest Legia - każdego roku może osiągnąć dobry rezultat w lidze. Mogę obiecać, że dam zespołowi wszystko co mam. Klub dał mi bardzo wiele i chcę oddać przynajmniej tyle, ile od niego dostałem - mówi Carlitos.

Po grze w Warszawie przez pół roku był zawodnikiem Al-Wahda Abu Zabi z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, po czym został zakontraktowany przez jeden z najbardziej utytułowanych greckich klubów Panathinaikos AO. Ateński klub w dwóch ostatnich sezonach finiszował na piątym miejscu i zakwalifikował się do eliminacji Ligi Konferencji Europy. 

Przed swoim pierwszym transferem do Legii, w sezonie 2017/18 Carlitos był królem strzelców Ekstraklasy oraz został wybrany przez kibiców i trenerów najlepszym piłkarzem rozgrywek. W przeszłości urodzony w Albecete napastnik oprócz Wisły Kraków występował m.in. w Villareallu CF B i Arisie Limassol.

W Legii Warszawa Hiszpan będzie występował z numerem 19.