Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Burkhardt: Jesteśmy mocniejsi

Burkhardt: Jesteśmy mocniejsi

PRZEGLĄD SPORTOWY: Dwa trudne obozy szkoleniowe za wami. Jesteście wystarczająco naładowani przed startem sezonu?
MARCIN BURKHARDT: Fizycznie tak. Mentalnie jest trochę ciężko, bo mamy za sobą trudny okres przygotowawczy, sporo czasu spędziliśmy poza domem bez rodzin.

Osiągnęliście świetne rezultaty w sparingach z klasowymi drużynami francuskimi. To zwiastun tego, jak Legia będzie grała w lidze i eliminacjach do Ligi Mistrzów?

Zimą było podobnie, też dobrze graliśmy w sparingach. To dobry znak. Teraz rywale byli nieco silniejsi. Na pewno cieszy, że potrafimy z nimi grać na tym samym poziomie.

Przed jednym ze spotkań trener Wdowczyk zapytany o styl gry przeciwnika odpowiedział, że niespecjalnie go to interesuje, bo to rywale mają dostosować do gry Legii. Jaki zatem będzie wasz styl?
Na razie trudno powiedzieć. W każdym z tych spotkań były spore roszady w składzie. Będziemy grać inaczej niż wiosną. Jesteśmy mocniejszym zespołem, bardziej doświadczonym. Do tego doszli nowi zawodnicy.

Jakie szanse daje pan Legii na zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów?
Szanse są duże. Zresztą chcemy zdobyć jak najwięcej trofeów - Puchar Polski, Puchar Ligi, Superpuchar i mistrzostwo kraju. Na tym ostatnim celu i walce o Champions League skupiamy się najbardziej. Nawet jak trafimy na Liverpool, czy Arsenal nie wyjdziemy na boisko z myślą, że przegramy. Z każdym można wygrać. Co prawda piłkarsko jesteśmy słabsi od drużyn z czołówki europejskiej, ale zawsze można trafić na słabszy dzień rywala...