Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Boniek: Legia wywalczy mistrzostwo

Boniek: Legia wywalczy mistrzostwo

Po zimowej przerwie Bartłomiej Grzelak powróci na ligowe boiska, ale już jako piłkarz Legii. Obrońcy tytułu mistrzowskiego zapłacili za napastnika wielkie jak na polskie warunki pieniądze - 600 tysięcy euro. Dopilnował tego Zbigniew Boniek.

Były piłkarz Widzewa uważa, że ta suma nie była wygórowana: - Dzięki Grzelakowi Legia wywalczy mistrzostwo Polski. To jeden z nielicznych polskich piłkarzy, którzy potrafią przyjąć piłkę pod kryciem. Drużyna ma czas, aby podejść. Na nim będzie się opierała siła ofensywna Legii. Grzelak przyjmuje piłkę, zastawia się, ale i potrafi się uwolnić. Potrafi strzelić bramkę... - mówi Boniek.

Mniej pochwał ma dla Radosława Matusiaka: - Życzę mu jak najlepiej. Kiedy we Włoszech pytają mnie o Matusiaka, to wystawiam mu laurkę. Jednak w Polsce mogę powiedzieć szczerze - Matusiak dużo gada, ale głową to grać nie potrafi. To jest mankament napastnika, który ma walczyć z obrońcami w polu karnym. (...) Ma wiele walorów - potrafi dryblować, lubi z piłką przy nodze zaatakować z głębi pola. Ale nad grą głową to mógłby popracować.