Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 18 Jun, 2024

Blisko połowa warszawiaków wierzy w Legię

Blisko połowa warszawiaków wierzy w Legię

49 proc. ankietowanych warszawiaków jest przekonanych, że piłkarze Legii obronią tytuł mistrzów Polski. Badanie Pentora przeprowadzono na zlecenie Życia Warszawy.

13 procent warszawiaków stwierdziło, że Legia na pewno obroni mistrzostwo Polski. 36 procent ankietowanych uważa, że raczej powinna obronić. „Raczej nie powinna” – takiej odpowiedzi udzieliło 23 proc., a „na pewno nie” 7 procent respondentów.

Największymi optymistami są osoby w wieku 18-24 lat (22 procent odpowiedziało na pytanie „na pewno tak”), największymi zaś pesymistami okazały się osoby w wieku 25-39 lat (9 procent ankietowanych odpowiedziało „na pewno nie”).

51 proc. mężczyzn i 48 proc. kobiet uważa, że Legia obroni mistrzostwo. 34 proc. mężczyzn i 26 proc. kobiet uważa, że ta sztuka nie uda się podopiecznym Dariusza Wdowczyka.

Najbardziej wierzą w Legię najbiedniejsi i... najbogatsi (po 16 proc. respondentów twierdzi, że Legia na pewno obroni tytuł). Najmniej ci, których dochód wynosi 801-1250 zł.

W obronę mistrzostwa Polski przez Legię bardziej wierzą wyborcy, którzy głosowali za elekcją na prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza (16 procent – „na pewno tak”) niż Hanny Gronkiewicz-Waltz (11 procent).

Przypomnijmy, że Legia zajmuje po rundzie jesiennej ekstraklasy czwarte miejsce. Ma tyle samo punktów co drugie Zagłębie i trzecia Korona. Do liderującego GKS Bełchatów traci trzy punkty.

Badanie przeprowadzono w styczniu na pięciusetosobowej reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy w wieku powyżej 18 lat.