Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Beenhakker chce sięgnąć po Mięciela

Beenhakker chce sięgnąć po Mięciela

Trener naszej reprezentacji, Leo Beenhakker, jest już w Hiszpanii i czeka na swoich zawodników, których powołał na rozpoczynające się w niedzielę zgrupowanie kadry - pisze "Dziennik".

Tymczasem kłopotów typowo sportowych jest w kadrze coraz więcej. Z grona 32 graczy, których powołał Beenhakker, odpadają kolejni zawodnicy. Pierwszy był obrońca Marcin Wasilewski, któremu pozwolono zaaklimatyzować się w nowym klubie, Anderlechcie Bruksela. Później trzeba było skreślić wiślaka Jakuba Błaszczykowskiego, który miał operację przepukliny. Wczoraj okazało się, że nie będzie mógł grać kontuzjowany Sebastian Szałachowski z Legii i że kolejnego urazu pleców doznał gwiazdor Auxerre Ireneusz Jeleń.

Z kadry wypadło zatem aż trzech nominalnych prawych pomocników. I właśnie z myślą o zawodniku na tę pozycję twały zarządzone przez Beenhakkera poszukiwania.

Według informacji "Dziennika", Beenhakker bardzo poważnie zastanawiał się nad sprawdzeniem będącego ostatnio w świetnej formie Marcina Mięciela z PAOK Saloniki. Były zawodnik Legii jest co prawda napastnikiem, ale w swojej greckiej drużynie, grającej systemem 4-3-3, bardzo często ustawiany właśnie jako prawoskrzydłowy.

"Temat jest aktualny, ale nie wiem, czy uda się go ściągnąć już na to zgrupowanie" - powiedział Bogusław Kaczmarek.