Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Będzie nowy rozgrywający w Legii?

Będzie nowy rozgrywający w Legii?

Legia będzie miała nowego piłkarza. 31 sierpnia kończy się okno transferowe. Do tego czasu mistrza Polski powinien wzmocnić rozgrywający. Najprawdopodobniej rodem z Afryki
Klub przed rozpoczęciem tego sezonu na transfery wydał niecałe 2 mln euro. Z tego 800 tys. kosztował sprowadzony z Partizana Belgrad prawy pomocnik Miroslav Radović, a 600 tys. wydano na środkowego pomocnika Marcina Burkh

Sprowadzono Brazylijczyków - obrońcę Hugo i napastnika Eltona, wypożyczono senegalskiego obrońcę Mamadou Balde. To wszystko albo klub nic nie kosztowało albo w porównaniu ze wspomnianymi dwoma przypadkami to były groszowe sprawy. - Mamy przewidziane spotkanie z właścicielami klubu odnośnie jeszcze jednego transferu - powiedział trener Dariusz Wdowczyk. I jest deklaracja, że do Legii może przyjść jeszcze jeden zawodnik. Oczywiście z zagranicy, bo z polskiej ligi warszawski klub od pewnego czasu nie bierze nikogo.

W środku pola Legia ma Burkhardta oraz Aleksandara Vukovicia. Pierwszy jednak od dłuższego czasu miewał problem z plecami, a gdy Wdowczyk zaczął nieśmiało wprowadzać Burkhardta na boisko, w meczu z Górnikiem Zabrze (miał asystę) ten naciągnął mięsień dwugłowy. Serb z kolei, który w niezłym stylu rozpoczął sezon, z każdym tygodniem traci formę i doszło nawet do tego, że w najważniejszym meczu sezonu - o Ligę Mistrzów z Szachtarem - nie zagrał ani jeden ofensywny środkowy pomocnik. Jeżeli nic się nie zmieni, to Vuković przed nowym sezonem albo w ogóle już w przerwie zimowej opuści klub i warszawską drużynę.

Sprawę nowego pomocnika należy załatwić szybko, bo 1 września minutę po północy będzie już na to za późno. Znając dotychczasową politykę stołecznego klubu, nowy rozgrywający na początek zapewne zostanie nie wykupiony, ale wypożyczony.

Wczoraj Legia wyjechała na zgrupowanie do Mrągowa. Pobędzie tam do 2 września (korzystając z przerwy na mecze reprezentacji, na Mazury nie pojechali Łukasz Fabiański i Sebastian Szałachowski, powołani do kadry młodzieżowej). W ubiegłym roku Wdowczyk zabrał drużynę do Olecka, aby poprawiać formę. Wtedy pomogło. Czy tak będzie i tym razem, okaże się w piątek 8 września. Tego dnia o godz. 20 Legia zagra w lidze z Arką w Gdyni (transmisja w Canal+ Sport).