Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Arka z Legią na nowej trawie

Arka z Legią na nowej trawie

Piłkarze gdyńskiej Arki zagrają w piątek wieczorem z mistrzem Polski Legią Warszawa na zmodernizowanym kosztem ponad dwóch milionów złotych boisku. Kierownik Arki Paweł Bednarczyk zdementował pojawiające się pogłoski o tym, że ze względu na zakończone niedawno prace nad ułożeniem murawy mecz może być odłożony.

- Mecz na pewno się odbędzie, te pogłoski są nieprawdziwe. Zapraszamy kibiców na to spotkanie - powiedział Bednarczyk. Jak wyjaśnił Dariusz Schwarz z gdyńskiego GOSiR-u, który jest gospodarzem stadionu, prace kosztowały 2,1 miliona złotych.

- Wykonano drenaż głęboki czyli odwodnienie boiska, wykonany został system nawodnienia, składający się z kilkunastu zraszaczy automatycznych. Wykonano system podgrzewania płyty boiska, drenaż płytki, czyli jeszcze jedna warstwa odwadniająca, bezpośrednio pod trawą. Najważniejsza część to oczywiście położenie 8 tysięcy metrów kwadratowych trawy z rolki sprowadzonej z Holandii - powiedział Schwarz.

Dodał, że trawa pochodzi z tej samej plantacji, którą pokryta jest murawa na stadionie Ajaxu Amsterdam. - Boisko jest przygotowane do grania. Jedna rolka tej trawy to jest ponad 20 metrów kwadratowych, waży 1100 kilogramów - zaznaczył.

Właśnie ze względu na remont nawierzchni "żółto-niebiescy" po raz ostatni grali na własnych obiektach 4 sierpnia z Wisłą Kraków.