fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Michał Karbownik, jeden z najbardziej utalentowanych nastoletnich piłkarzy w Polsce, został zawodnikiem występującego w Premier League Brighton&Hove Albion. Do końca sezonu 2020/21 na zasadzie wypożyczenia absolwent Akademii Piłkarskiej Legii nadal będzie występował w zespole Mistrza Polski. 

Urodzony w Radomiu zawodnik trafił na Łazienkowską z tamtejszego Młodzika jako 14-latek w sezonie 2015/16 i szybko stał się jednym z jej najlepszych oraz najważniejszych zawodników. Po awansie do pierwszej drużyny przebojem wywalczył sobie miejsce w jedenastce Legii. W lutym 2020 roku podczas gali tygodnika Piłka Nożna został wybrany odkryciem sezonu w ekstraklasie. W barwach pierwszej drużyny 15-krotnego mistrza Polski rozegrał 41 meczów, w których miał siedem asyst. W sezonie 2019/20 świętował zdobycie tytułu Mistrza Polski.

Jako piłkarz Legii U19 reprezentował także klub w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA (zagrał tam trzy spotkania). Na swoim koncie ma także 45 występów (i jedną asystę) w drużynie Legii II, a także 17 rozegranych spotkań (i dwie asysty) w ekipie Legii U19. W 2015 roku zadebiutował w kadrze Polski do lat 15, zaś pierwszego gola dla biało-czerwonych strzelił w reprezentacji U17. W sumie w juniorskich reprezentacjach rozegrał 31 meczów. Ostatnio powoływany jest do pierwszej reprezentacji Polski przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Kilka tygodni temu UEFA umieściła go na liście pięćdziesięciu młodych piłkarzy, którzy w 2020 roku mogą odegrać znaczącą rolę na ligowych boiskach Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here