Gościem dyrektor komunikacji i rzecznika prasowego Legii Warszawa Izabeli Kruk dziś o 19:00 na klubowym Instagramie będzie jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia w Europie, 20-letni Radosław Majecki.

Awans na pozycję pierwszego bramkarza Legii Warszawa, powołanie do reprezentacji Polski, rekordowy transfer do AS Monaco – tak wygląda ostatnie półtora roku w karierze Radosława Majeckiego. Do Akademii Legii, której jest absolwentem, Majecki trafił w wieku 14 lat, w 2014 roku, 12 miesięcy później został zaproszony na treningi z pierwszym zespołem, a zimą 2016 roku odbył swoje debiutanckie zgrupowanie z seniorami. W pierwszym zespole Wojskowych zadebiutował jesienią 2018 roku w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Piastem Gliwice. W barwach stołecznego klubu wystąpił łącznie w 51 spotkaniach. W styczniu Majecki podpisał czteroletni kontrakt z AS Monaco, ale na zasadzie wypożyczenia pozostał przy Łazienkowskiej 3 na rundę wiosenną.

– Trener Dowhań powiedział mi, że będzie się bardzo cieszył, gdy będzie miał możliwość oglądania meczów z moim udziałem na europejskich stadionach. Zawsze chciałem być najlepszy. Chcę być najlepszy w Polsce, również za granicą chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Z pewnością będzie brakowało uczucia, które towarzyszy mi za każdym razem, gdy wychodzę na murawę przy Łazienkowskiej. Będzie brakowało mi tych kibiców, tego miasta – mówił w rozmowie z Legia.com kilkanaście dni po podpisaniu kontraktu.

Od tego tygodnia we wtorki i czwartki o 19.00 na Instagramie Legii Warszawa Izabela Kruk będzie rozmawiać na żywo z zawodnikami i znanymi postaciami związanymi z klubem.