W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, piłkarze Legii Warszawa uczestniczą w akcji „Legionisto #zostańwdomu”, prowadzonej na stronie Legia.com, w klubowych kanałach social media i nowej aplikacji Legii. Kampania, której zasięgi przekroczyły już ponad milion wyświetleń, ma na celu uświadomienie i profilaktykę w kwestii zasad higieny i odpowiedzialnej postawy społecznej w obliczu panującej pandemii.

Zainaugurowana w ostatnich dniach akcja rozpoczęła się od publikacji wezwania do pozostania w domach w formie hashtagu #zostańwdomu wraz z grafiką pustego stadionu Legii, którą oprócz profili klubowych opublikowali zawodnicy najpopularniejszego polskiego klubu. Kapitan zespołu i reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk wystosował wyzwanie zawierające apel do kibiców o respektowanie szczególnych środków ostrożności wraz z nominacją trzech kolejnych osób: „Zachowujcie się odpowiedzialnie w sytuacji, z którą przyszło się nam zmierzyć. To nie są żarty. To sprawa zdrowia i życia naszych bliskich oraz całego społeczeństwa. Zostańcie w domu. Im szybciej dostosujemy się do wszystkich zaleceń, tym szybciej będziemy mogli wrócić do świata, w którym funkcjonujemy normalnie”. Na swoich profilach analogiczne wyzwania, które zostały masowo podchwycone przez kibiców, umieścili również pozostali zawodnicy.

W ramach kampanii, codziennie o 19.00 na profilu klubu na Instagramie będzie odbywała się rozmowa na żywo z zawodnikami Legii, którzy opowiedzą kibicom, jak radzą sobie z obecną sytuacją i jak przebiega ich niestandardowy, zindywidualizowany proces treningowy. Oprócz tego, trenerzy Legia Soccer Schools cyklicznie publikują filmy z domowymi ćwiczeniami i trickami z piłką przeznaczonymi dla dzieci. Z naukowego punktu widzenia o profilaktyce w walce z koronawirusem wypowiedział się kierownik Legia LAB doktor Piotr Żmijewski (TUTAJ).

Ekskluzywne materiały nagrane bezpośrednio przez piłkarzy stołecznego klubu można obejrzeć również na nowym kanale Legii Warszawa na Tik Toku.

Akcja „Legionisto #zostańwdomu” jest wzbogaceniem i kontynuacją akcji „Skuteczna obrona to zapobieganie”, którą klub zainaugurował już 29 lutego. Jej ambasadorem jest obrońca Legii Mateusz Wieteska. Oprócz promocji w kanałach klubu, dedykowane akcji plakaty wraz z instrukcją dobrych praktyk i autografem zawodnika były wręczane dzieciom podczas ligowego meczu z Piastem Gliwice.

– Chcemy zaangażować legijną społeczność do wzajemnej troski w obliczu zagrożenia, z jakim jeszcze się nie spotkaliśmy. Nasi zawodnicy są autorytetami dla młodzieży i mają ogromną moc pozytywnego oddziaływania na ich decyzje i postawy. Zapraszamy do dołączania do naszych akcji, komentowania i przesyłania własnych materiałów. Po dotychczasowych publikacjach, których liczba wyświetleń przekroczyła już ponad milion, dostrzegamy, że jest ogromne zapotrzebowanie na kontakt z piłkarzami. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym sezonie, po ustabilizowaniu sytuacji będziemy mogli razem spotkać się na trybunach – mówi dyrektor komunikacji i rzecznik prasowy klubu Izabela Kruk.

Profile Legii Warszawa w social mediach obserwowane są łącznie przez 1,5 miliona fanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here